Wilshere, Chamberlain, Ramsey a Götze?

Wilshere, Chamberlain, Ramsey a Götze? Říkáte si, co to má znamenat? Odpověď je jednoduchá, takto nějak by mohla vypadat naše kostra zálohy v příštích letech. První tři jmenovaní hráči již patří stabilně do prvního mužstva a Mario Götze by se k nim mohl od léta přidat.

Internetem se šíří lavina přestupových spekulací. Rooney do PSG, Falcao a Lewandowski do ManUtd a Götze do Arsenalu. Takto nějak by mohly vypadat přestupové rošády v následujících měsících. Realita nebo fikce?

Fanoušci Arsenalu se rozdělili na dva tábory. První tábor se přiklání k názoru, že je to možné a druhý tábor se domnívá, že je to nereálný sen. Důvod? Argumentují tím, že Arsenal již není to, co býval a že je Dortmund na stejné úrovni. Tudíž nemá Götze důvod ke změně působiště. Já se naopak domnívám, že právě současná úroveň Dortmundu je důvodem pro změnu působiště. Proč? Koukněme se na to, kdo tuhle úroveň tvoří – Lewandovski (který je na odchodu), Marco Reus a právě Götze. Na jaké úrovni bude Dortmund po odchodu Lewandovkého? Udrží Dortmund Reuse, Hummelse a Götzeho? Pochybuji!

Dále bych se polemizoval nad tvrzením, že je Dortmund na stejné úrovni jako Arsenal. Ano, možná se jim letos daří v Lize mistrů, ale mají opravdu takovou kvalitu nebo spíše štěstí? Ve skupinové fázi hráli kvalitně a s přehledem postoupili, ale dvojzápas s Malagou ukázal, že mají obrovské rezervy a proto jejich postup do další fáze lze pokládat za velké štěstí.

Arsenal letos nepředvádí zrovna přesvědčivé výkony, zatímco Dortmund hraje ve své nejlepší formě. Přesto je většina fanoušků pokládá za týmy na stejné úrovni. Budou tyto týmy na srovnatelné úrovni, když se Arsenal zase dostane do formy a navíc přetáhne Götzeho do svého týmu? Řekl bych, že se zde ihned vytvoří kvalitativní rozdíl a to je důvod, proč by měl Götze přestoupit.

 

Napsat komentář