cropped-arsenalfans1.png

Sagna na odchodu, nahradí ho Piszczek?

Kolují zprávy, že klub nemá zájem prodloužit smlouvu se stálicí obrany Arsenalu Bacarym Sagnou.

Velmi bezduché výkony na hřišti a „centry“ nastřelené do prvního bránícího hráče už asi nebaví ani samotného Arséna Wengera a vedení ,,The Gunners“, které prý odmítlo prodloužit s francouzským reprezentantem kontrakt, který mu v létě na Emirates Stadium vyprší. Sagna má prý namířeno do velmi bohatého kraje – do PSG.

A jak to bude s náhradou? Mnoho fanoušků by si přálo, aby Sagnovo místo v sestavě zaplnil talentovaný Carl Jenkinson, který by si to jistě zasloužil. Avšak Wengerova strategie ‚mládí v před‘ se už nějaký ten pátek odkláka na neurčito a proto se bude snažit adekvátně „Sagnův“ post zaplnit věhlasným jménem.

Krátce o..: Lukasz Piszczek

Polský univerzál preferuje hru na pravé straně obrany, ovšem nemá problém nastoupit i v záložní řadě. Po odchodu Emmanuela Eboueho v kádru Arsenalu chybí univerzální hráč, kterým Piszczek bezpochyb je. Rodák z Čechovické Dědice započal svoji kariéru v klubu LKS Goczalkowice Zdroj, když ho na první trénink tohoto klubu přivedl jeho otec. Ještě ten rok se stěhoval do Gwarek Zabrze. Že nic moc? Kdepak. V roce 2004 si jeho talentu všimlo vedení Herthy Berlín a mladíka do svého týmu angažovalo. Na průlom ve své kariéře si musel počkat do roku 2008, kdy se podíval na závěrečný turnaj EURO. V roce 2010 podepsal smlouvu s Borussií Dortmund, kde si vybojoval místo v základní sestavě, ze které vyřadil Patricka Owomoyelu. Jeho cena se odhaduje na 12 a půl milionů.

Arsenalfans.cz, youtube.com

Napsat komentář