Prioritou č.1 je příchod kvalitního brankáře

S blížícím se koncem anglické Premier League se začínají stále častěji objevovat spekulace o možných posilách v kádru Arsenalu. Už teď je jisté, že na Emirates Stadium zamíří nová brankářská jednička. Wenger je s výkony dua Fabianski, Szczesny nespokojen a téměř každý den vyplouvají na povrch nové a nové spekulace o příchodu nového kvalitního golmana. Wenger se chce zřejmě při zkvalitnění a posílení kádru držet hesla „začneme hezky odzadu“. Kvalita na postu brankáře je nutná a tým tím získá i více jistoty.

Wenger se stále více zajímá o trojici Rene Adler, Pepe Reina a Victor Valdes.

27 letý René Adler, který působil dlouhých 12 let v Leverkusenu, přestoupil před začátkem nového ročníku Bundesligy do týmu Hamburku a i díky letošním výkonům v brance HSV se dokázal vrátit do německé reprezentace, kde kryje záda  jasné brankářské jedničce Manuelu Neuerovi z Bayernu Mnichov.

30 letý Pepe Reina, který je na pozici brankářské jedničky v Liverpoolu od roku 2005, svůj klub v letošní sezoně díky několika chybám v zápasech připravil o potřebné body v tabulce PL, a stále hlasitěji se mluví o tom, že Reina si bude po sezoně na Anfield Road balit kufry. Ve španělské reprezentaci se přes brankářské duo Casillas, Valdes dostává na hřiště maximálně o tréninku.

Victor Valdes, který v lednu oslavil 31 narozeniny, byl ve španělské Barceloně jasnou jedničkou, ovšem odmítl prodloužit  s katalánským klubem smlouvu, která mu vyprší v roce 2014, a klub potvrdil, že se hráče pokusí prodat už toto léto. Valdes je odchovancem slavné barcelonské akademie La Masia a v „A“ týmu působí od roku 2002. Ve španělské reprezentaci kryje záda nedotknutelnému Ikerovi Casillasovi z Realu Madrid.

 

4 thoughts on “Prioritou č.1 je příchod kvalitního brankáře”

Napsat komentář