..Nějakých Sanchézů, Naniů, Jovetičů apod. ořezávátek je tam dost…

Při včerejším zveřejnění rozhovoru s Alexisem Sanchézem, kde vyvrátil svůj odchod z Barcelony a přesun do Arsenalu se mi od mého přítele dostalo této odpovědi: “ Prosimtě Wenger plánuje velký posily už 5 posledních sezon a hovno z toho. Myslím, že by měli přivést def. záložníka místo posouvače Artety a jednoho stopera. Líbil by se mi třeba Fellainy a Showcross. Akorát to je utopie. Protože přesně takovýhle fotbalisty oni potřebujou, nějakých Sanchézů, Naniů, Jovetičů apod. ořezávátek je tam dost.“

Myslím si, že lépe to už vystihnout nemohl. A já mu dávám za pravdu. Každý tým má svého hráče, který se nebojí přitvrdit i když to není třeba. Každý tým má hráče, který dokáže soupeře vyprovokovat, trošku i za hranicí Fair-Play ublížit. Ale i to k fotbalu patří a soupeři jen ukážete to, že nejste žádný „ořezávátka“ a jen tak něco si k vám dovolit nemůže, protože jestli to zkusí, tak ho ten fotbal bude za pár minut pěkně bolet.

Při pohledu na soupisku „A“ týmu Arsenalu je asi jediným hráčem, který se nebojí zajet do soupeře Thomas Vermaelen. Samozřejmě, že i ostatní nejsou žádný „poserové“ a když je třeba, tak umí přitvrdit, ale v obranné řadě chybí hráč, kterého se soupeř bude bát a než aby se přes něj pokusil přejít, zakopne míč do autu.

Myslím si, že co se týče hráčů „hračiček“, je na tom Arsenal víc než dobře, a v letním přestupovém období, by se měl zaměřit na „bijce a řezníky“, kteří dokážou soupeře zpacifikovat. Ať už v duchu Fair-Play nebo ne.

 

2 thoughts on “..Nějakých Sanchézů, Naniů, Jovetičů apod. ořezávátek je tam dost…”

Napsat komentář