Kdo prolomí dvacetigólovou hranici jako první?

Do konce letošního ročníku anglické Premier League zbývá už jen 5 zápasů a je tedy nejvyšší čas podívat se na to, jak si zatím vedou střelci branek z řad našeho milovaného klubu.

Vstřelené branky se oproti loňsku rovnoměrněji rozdělily mezi střelce, za tuto skutečnost můžeme děkovat i faktu, že nás opustil jeden nejmenovaný holandský útočník. Minimálně jeden gól si letos připsalo už 18 fotbalistů, na střelecké listině nalezneme i taková jména jako Ignasi Miquel nebo Per Mertesacker. Druhý zmiňovaný si připsal vůbec své první dvě branky v dresu Arsenalu a nutno podotknout, že zejména jeho trefa hlavou při demolici jednoho kuřecího klubu byla výstavní.

Nejblíže mají k hranici 20 gólů v sezóně tito tři hráči: Olivier Giroud, Lukas Podolski a Theo Walcott. Z větší vzdálenosti je sleduje ještě Santi Cazorla, jeho šance už jsou však jen teoretické.

Theo Walcott je zmiňované hranici se svými 18 trefami nejblíže, poslední gól však vsítil 30. 1. při remíze s Liverpoolem. Na vině je pravděpodobně hlavně jeho zranění, které ho na několik utkání vyřadilo ze hry a své místo v sestavě si teď musí znova získávat. Tento anglický rychlík však zažívá svou zatím nejlepší sezónu ve své kariéře v Arsenalu a 20 branek by mu ve statistikách jistě slušelo.

Olivier Giroud přišel do Arsenalu jako nejlepší střelec francouzské ligy a ani letos mu do jeho loňské bilance 21 branek moc nechybí. Start měl sice pomalejší a poprvé se trefil až ve svém sedmém utkání, postupně se ale začal mezi střelce zapisovat pravidelněji a nyní disponuje už 17 góly. To je opravdu úctyhodné, když vezmeme v potaz, že je to jeho první rok v tvrdší anglické lize. O jeho smrtící hlavičce se musí soupeřovým brankářům i zdát.

Je pravda, že Lukas Podolski má ještě co dohánět, jeho levá dělovka ale dokáže vstřelit gól prakticky odkudkoliv. Tento Němec ale nezažívá zrovna šťastné období, trenér ho nechává na lavičce a Lukas nastupuje vždy spíše jako žolík. Když ale nastoupí, na hřišti je to poznat. Vypomáhá vpředu i vzadu a opravdu se snaží co nejvíce pomoci týmu, je prostě neúnavný. Myslím, že je tedy v jeho silách ještě dotáhnout své kolegy a získat jako první tu pomyslnou dvacetigólovou trofej, vždyť už má na kontě 14 branek.

Napsat komentář