Jaké jsou naše možnosti?

Po včerejším vítězném utkání proti Montpellier máme jistotu postupu do další fáze Ligy mistrů. Proto se ptám, jaké jsou naše možnosti? Jsme schopni potrápit soupeře ve vyřazovacích bojích? Uspějeme nebo zažijeme další neúspěch jako v loni proti AC Milán?

Jedno je již předem jasné, postup do vyřazovací fáze Ligy mistrů je pro náš klub obrovský úspěch, protože se nám  to podařilo již 13 krát za sebou. Na světě není mnoho klubů, které by se mohly pyšnit podobnou statistikou. I když v posledních letech nevyhráváme trofeje, je úžasné vidět, jak je Arsenal vyrovnaný klub, který se dokáže dlouhodobě vyrovnat ostatním špičkovým týmům. Ať už jsou hráči v krizi, tak stále dokáží hrát na vysoké úrovni a zachovat určitý herní standard, díky čemuž je Arsenal po právu považován za velkoklub.

Máme v týmu mnoho zkušených, kteří dokáží vzít na sebe zodpovědnost a pomoci mladším hráčům, když se jim nedaří. Hráči jako Arteta, Cazorla neboVermaelen patří k absolutní špičce. S pomocí talentů jako Wilshere, Walcott a Chamberlain, jsou tito hráči schopni dovést Arsenal zpět na výsluní a získat po dlouhé době další trofej.

Konkurence je obrovská, ale naši hráči jsou také kvalitní, stačí je pouze správně využít! Pokud se vyvarujeme kiksům jako v loni proti AC Milán, tak je docela reálný postup do čtvrtfinále. Poté již budou týmy kvalitativně vyrovnány a bude záležet na každé chybičce i štěstí.

Napsat komentář