Bould: Udržení čistého konta je prioritou

Asistent trenéra Steve Bould říká, že si Arsenal konečně uvědomil, že klíčem k úspěchům je udržení čistého konta.

Arsenal inkasoval jen jednou v posledních třech zápasech a prohrál naposledy v březnovém severolondýnském derby s Tottenhamem. V posledních úspěšných zápasech nenastoupil kapitán Thomas Vermaelen ani gólman Wojciech Szczesny, kteří do té doby pravidelně figurovali v základní jedenáctce Arséne Wengera.

Obrat ve výkonosti přišel v odvetném zápase Champions League proti Bayernu Mnichov. Nyní Arsenal ztrácí jen dva body na příčky zaručující účast v Lize mistrů příští rok.

„Každý si uvědomuje, že udržení čistého konta může mnohokrát stát za vítězstvím v zápasem,” řekl Steve Bould, který na postu asistenta manažera nahradil v létě Pata Rice.

„Doufám, že porážka s Tottenhamem pro nás přinesla zlom. Hrajeme opravdu dobře a myslím si, že si zasloužíme víc, než máme.”

Vítězství 2:0 nad Bayernem bohužel na postup nestačilo, ale Bould na to řekl: „Je to pro nás velká věc. Byl to velký výsledek na Bayernu.”

„Jsme teprve druhým týmem, který v Allianz Aréně tuto sezónu vyhrál, takže dáváme všem najevo, že to děláme dobře. Byl to pro nás důležitý zápas.”

 

skysports.com

Napsat komentář