Arsenal cestuje na Craven Cottage pro důležité tři body

Právě jeden z vůbec nejstarších fotbalových stánků na Ostrovech bude o víkendu svědkem londýnského derby. Na půdu Fulhamu příjíždí ambiciózní Arsenal. Utkání vypukne tradičně v 16:00 SEČ.

Svěřenci Arséna Wengera půjdou do utkání s pochroumanou morálkou, když v týdnu nedokázali na svém trávníku udolat Everton, který silně dotírá na první čtyři pozice tabulky Premier League. Pokud chtějí ,,Kanonýři“ pomýšlet na Ligu mistrů, tak musí své zaváhání napravit hned v utkání s Fulhamem.

Arséne Wenger před utkáním: Pokud chceme příští rok hrát Ligu mistrů, tak jednoduše musíme vyhrávat zápasy. Selhání s Evertonem nás mrzí, ale může se to stát každému. Jsem přesvědčený o úspěchu.

Arsenal:

Bude opět bez brankáře Lukasze Fabianského, kterého v bráně opět nahradí Wojciech Szczesny. S největší pravděpodobností bude stále mimo hru Tomáš Rosický, který laboruje s podkolenní šlachou. Rozhodne páteční test.

Fulham:

Zpět k službám manažera Martina Jola by měli být Damien Duff a Stewe Sidwell. Naopak bude chybět Ashkan Dejagah (kotník) a Mahamadou Diarra (koleno). Oba jsou mimo do konce sezony.

Předzápasová fakta:

● Mikel Arteta je nejlepší exekutor kopů z puntíku. Z šesti pokusů selhal pouze jednou a paradoxně v ukání na Emirates s Fulhamem.

● Ze vzajemných měření Wenger – Jol vyhrál manažer Fulhamu pouze jednou.

● V posledních čtyřech zápasech nedokázali ,,Kanonýři“ Fulham porazit.

arsenalfans.cz, skysports.com

Napsat komentář